O značce

Swiss, Premium, Performance Cycling

BMC je švýcarská prémiová značka vyrábějící kola. Společnost byla založena v roce 1994 a zaměstnává přibližně 120 lidí po celém světě. Má sídlo ve švýcarském Grenchenu, kde má také vlastní výzkumné a vývojové centrum. BMC kola splňují nejvyšší standardy kvality, designu a výroby. Firma investuje do výzkumu a vývoje, aby se stále vyvíjela a určovala směr. BMC se zapsalo do historie tím, že dodalo kola těm nejlepším jezdcům, kteří na nich zvládli vyhrát ty nejdůležitější závody jako je třeba  Tour de France, týmové časové časové mistrovství světa, mistra světa v silniční cyklistice a několik mistrovství světa v XCO atd.

BMC je švýcarská značka, velmi švýcarská … ale co to znamená?

Tato malá, alpská, evropská země, lemovaná nejméně pěti dalšími zeměmi, byla vytvořena horami. Hory ovlivnily vznik jeho nezávislosti a vývoj jeho obyvatel a kultury. Vytvořila se rozmanitá kultura s diplomatickým státem. Hory jsou ve Švýcarsku nevyhnutelné a pro výrobce kol, jako je BMC, poskytují „plátno“ pro naše sny. Vyzývají nás svým terénem a poskytují perfektní hřiště pro hraní.

Nevidíme hory jako překážky, ale výzvy, které se snažíme každý den překonat s největší hrdostí, přesností a kvalitním inženýrstvím.

PREMIUM

= „vysoká hodnota nebo hodnota převyšující normální nebo obvykle očekávanou hodnotu“ to je přesný výklad slova premium, který skvěle vystihuje, co se BMC snaží nabídnout svým zákazníkům.

Odlišní díky kvalitě

Abychom dosáhli dobrých hodnot, co se hlediska kvality, designu a specifikací týče, udržujeme spoustu toho, co děláme, co nejtajnějším. Celý výrobní proces od počátku nového kola až po jeho design, prototypování, testování až po konečný výrobek se děje v naší laboratoři v Grenchenu. Díky tomu máme velký náskok oproti konkurenci.

Historie

BMC bylo zrozeno ve Švýcarsku v roce 1994 a vyrostlo v průmyslové oblasti kolem města Grenchen. Vztah k co nejvýkonnější kolům vznikl spojením s národním švýcarským týmem Phonak Cycling, jehož patronem byl tehdy Andy Rihs. Rihs převzal BMC v roce 2000 s vizí, že vybuduje značku se zvučným jménem jako je třeba Porsche mezi auty. Továrna změnila to, jak společnost přistupuje k výrobě kol.  Vznikla zde speciální laboratoř na výrobu ko Impec Advanced R&D Lab. Od té doby má BMC k dispozici nejvíc nástrojů pro výrobu kvalitních kol.